CKZ w Wysokiem Mazowieckiem dzięki współpracy z Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie nauczyciele mogą doskonalić umiejętności i odbywać szkolenia oraz obserwować zajęcia kształcenia młodzieży w Niemczech w DEULA-Nienburg. 12-15.11.2018 r. Nauczyciele korzystali z nowoczesnych maszyn i urządzeń, uczestniczyć na Targach Techniki Rolniczej i Produktów w Hannoverze.15-16.11.2018 r. brać udział w kształceniu z agrotroniki i w Tarnowie Podgórnym ze współpracą z firmą John Deere.
Co następnie przekazują uczniom.

Dnia 14.11.2017 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego odbyła się akademia z okazji dnia Narodowego Święta Niepodległości.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego nastąpiło odśpiewanie wszystkich zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie głos zabrał Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem Pan Józef Sokolik. Powitał on wszystkich zgromadzonych oraz podkreślił wagę dzisiejszej uroczystości. Przypomniał On, że droga Polaków do niepodległości była długa i pełna ofiar, oraz że nie skończyła się 11 listopada 1918, tylko trwała jeszcze bardzo długo. Pan Dyrektor przypomniał wszystkim zgromadzonym, że należy czcić pamięć tych, którzy oddali życie za niepodległą Polskę , poprzez uroczyste obchodzenie świąt narodowych.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego przygotowana przez Panią Emilię Zajkowską oraz Pana Sebastiana Tyszko. Uczniowie w swoich wystąpieniach pokazali losy państwa polskiego od powstania do odzyskania niepodległości. Całą akademię zakończyło wspólne odśpiewanie „Roty” przy akompaniamencie orkiestry dętej, w której skład weszli absolwenci i uczniowie CKZ na czele z Panem Krzysztofem Gawłem – nauczycielem Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem.

Następnie dyrektor pan Józef Sokolik wręczył dyplomy oraz ksiązki zwycięzcom szkolnego etapu Regionalnego Konkursu Plastycznego „100 lat Niepodległej Polski-plakat”. I miejsce uzyskał uczeń klasy IV BC Bogdziel Konrad, II miejsce- Żukowska Natalia (kl. I ST), III miejsce – Frankowski Maciej (kl. IV A). Wyeksponowane pracy uczestników konkursu można było obejrzeć na wystawie przy bibliotece. Etap szkolny konkursu zorganizowała Ludmiła Murawska.

Warto dodać, że Bogdziel Konrad z klasy IV BC uzyskał III miejsce w etapie Regionalnym, uroczyste rozstrzygnięcie którego odbyło się w Czyżewie w dniu 11 listopada.

W czwartek 8 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku odbyła się w ramach Spotkań Regionalnych Programu Erasmus+ konferencja na temat mobilności, partnerstwa i innowacji jako warunku rozwoju kompetencji w nowoczesnym kształceniu zawodowym. Głównymi organizatorami konferencji byli: Podlaski Kurator Oświaty oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem po raz kolejny zostało wyróżnione i zaproszone na wydarzenie promujące nowoczesne kształcenie zawodowe. Konferencja otworzyła Pani Beata Pietruszka - Podlaski Kurator Oświaty. Na forum poruszane były tematy takie jak: kształcenie zawodowe w województwie podlaskim, wsparcie szkolnictwa branżowego i technicznego w ramach programu Erasmus+, EuroSkills - rola konkursów umiejętności zawodowych w podnoszeniu rangi kształcenia zawodowego, a także jak program Erasmus+ zmienia polskie szkoły zawodowe i zastosowanie systemu ECVET w stażach zawodowych uczniów i nauczycieli szkół zawodowych w ramach programu Erasmus+. W jednym z paneli swoje wystąpienie miał Pan Józef Sokolik - Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego, który mówił na temat innowacji w kształceniu zawodowym. Pan Krzysztof Łuniewski nauczyciel przedmiotów mechanicznych i mechatronicznych wraz z uczniami z klasy 2 uczących się w zawodzie technik mechatronik w Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem, przygotowali stoisko ekspozycyjne z realizowanych projektów przez szkołę tj. EDUTRONIX i AlterDrive. Ekspozycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników. Mogli oni zobaczyć roboty mobilne i układy sterowania powstałe w ramach projektu Edutronix-interaktywny moduł do nauczania mechatroniki, oraz sprawdzić możliwości wirtualnej rzeczywistości, która będzie wykorzystywana do nauki o alternatywnych napędach pojazdów samochodowych powstająca w ramach projektu AlterDrive. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie, a my jako Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem wracamy do kontynuacji naszej ciężkiej pracy w projektach międzynarodowych w ramach programu Erasmus+ aby uczniowie uczący się w naszej szkole i ci którzy w przyszłości do nas dołączą, mieli możliwość zdobywania wiedzy i umiejętności na bazie innowacyjnych narzędzi w nowoczesnym kształceniu zawodowym i nowoczesnej szkole.