Szlachetna Paczka to projekt stowarzyszenia Wiosna, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej. Dociera ona do prawdziwej biedy, gdzie przez kontakt z wolontariuszem i pomoc materialną rzeczy niemożliwe stają się realne. Rodziny w potrzebie , oprócz konkretnej pomocy otrzymują nadzieję na lepsze jutro i impuls do zmiany.

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji. Głównym koordynatorem była p. D. Wróblewska. Wśród uczniów, nauczycieli i pracowników administracji i obsługi przeprowadzono zbiórkę pieniędzy. Za zebraną kwotę 1900 złotych udało się zakupić żywność, środki czystości, pościel, ręczniki, koc i odkurzacz. Paczka zostanie przekazana rodzinie przez wolontariuszy na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji. To dzięki wam dla jednej z rodzin będą to pełne nadziei święta.

W dniu 22.11.2017r. odbyły się pierwsze mecze w pierwszej lidze szkolnej piłki ręcznej chłopców województwa podlaskiego.

Reprezentacja szczypiornistów naszej szkoły rozegrała dwa spotkania i odniosła dwa zwycięstwa, czym zgłosiła swoje wysokie aspiracje w tym roku szkolnym. Celem naszej drużyny jest zakalikowanie się do rozgrywek finałowych. W pierwszym meczu wygraliśmy 28-22 z ZSM CKP2 Białystok. W tym spotkaniu nasi chłopcy szybko uzyskali kilku bramkową przewagę kontrolując przebieg gry do końca meczu. Najwięcej bramek z białostockim „mechanikiem” rzucili Rafał Kostro – 15 i Krassowski Mateusz – 6. W drugim pojedynku zmierzyliśmy się z ZS CKR Suwałki. Nie dając im większych szans na korzystny rezultat wygraliśmy to spotkanie 38-23. Suwałki to drużyna która debiutowała w lidze i widać było w zawodnicy drużyny przeciwnej zapłacili tzw. "frycowe”. Najskuteczniejszymi zawodnikami CKZ-tów w tym meczu byli Rafał Kostro – 12, Grabowski Rafał – 6, Krassowski Mateusz – 6, Piekutowski Łukasz – 5, Piekutowski Krzysztof – 5.

W następnej kolejce nasza drużyna z mierzy się z drużynami z Rudki i Siemiatycz, gdzie liczymy na kolejne zwycięstwa naszych szczypiornistów.

W dniu 21 listopada 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu na temat ,,Znaczenia pszczół dla człowieka i gospodarki'', które zorganizowane było z inicjatywy samorządu województwa podlaskiego-Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich. Swoją obecnością zaszczycił nas Stefan Krajewski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, który w swoim wystąpieniu podkreślił ważną rolę pszczół w życiu człowieka. Zachęcał również do rozwijania pasji pszczelarstwa.