flaga11111

WITAJ MAJOWA JUTRZENKO

3 Maja jest dla nas Polaków świętem szczególnym. W tym roku obchodzimy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji. Aby upamiętnić to historyczne wydarzenie uczniowie klas pierwszych przygotowali program słowno-muzyczny, który przybliżył całej społeczności szkolnej to doniosłe wydarzenie.

Apel uświetnił występ chóru szkolnego, który wykonał kilka pieśni patriotycznych. Podczas uroczystości przybliżono historię tworzenia ustawy, która była pierwszą w Europie i drugą na świecie.

Zaprezentowano sylwetki osób, które brały udział w pracach nad jej tworzeniem i przyczyniły się do jej uchwalenia.

Była to okazja do pielęgnowania patriotyzmu, a w słowach wierszy i piosenek uczniowie przekazali swoją miłość do Ojczyzny.

Barbara Biała

Magdalena Ołdakowska