W dniu 6 grudnia 2016 o godz.9.00 w Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem odbędzie się konferencja dla dyrektorów szkół i przedstawicieli organów prowadzących z terenu powiatów: zambrowskiego i wysokomazowieckiego, organizowana przez Podlaskiego Kuratora Oświaty. Na zakończenie konferencji około godziny 11.00 Centrum Kształcenia Zawodowego zaprezentuje uczestnikom spotkania swoje działania w zakresie realizowanych projektów międzynarodowych poszerzających ofertę edukacyjną szkoły w zakresie kształcenia zawodowego. Zostaną przedstawiane projekty realizowane w ramach programów: Leonardo da Vinci, ERASMUS+ oraz POWER. W sposób szczególny zostanie zaprezentowany projekt pt. „EDUTRONIX – Interactive Education Module for Mechatronics” realizowany w ramach Programu ERASMUS+, Akcji 2: Partnerstwa strategiczne. Projekt realizowany we współpracy z partnerami zagranicznymi z Włoch, Hiszpanii oraz z partnerem krajowym. Na spotkaniu zostaną przedstawione założenia do realizowanego projektu oraz wypracowane efekty.

W dniu 7 grudnia 2016 ok. godziny 9.00 w Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem rozpocznie się dzień otwarty dla uczniów klas drugich gimnazjum w Wysokiem Mazowieckie. W ramach spotkania uczniowie zapoznają się z ofertą kształcenia zawodowego oraz z bazą dydaktyczną szkoły Uczestnikom spotkania zostaną też zaprezentowane działania szkoły w zakresie realizowanych projektów międzynarodowych poszerzających ofertę edukacyjną szkoły w zakresie kształcenia zawodowego. Zostaną przedstawiane projekty realizowane w ramach programów: Leonardo da Vinci, ERASMUS+ oraz POWER. W sposób szczególny zostanie zaprezentowany projekt pt. „EDUTRONIX – Interactive Education Module for Mechatronics” realizowany w ramach Programu ERASMUS+, Akcji 2: Partnerstwa strategiczne. Projekt realizowany we współpracy z partnerami zagranicznymi z Włoch, Hiszpanii oraz z partnerem krajowym. Na spotkaniu zostaną przedstawione założenia do realizowanego projektu oraz wypracowane efekty.