Opis ogólny projektu:
EDUTRONIX – Interaktywny moduł edukacyjny do nauczania mechatroniki
w ramach programu Erasmus +

W październiku roku 2015 rozpoczęliśmy realizować międzynarodowy dwuletni program Erasmus + pod tytułem Akcja kluczowa 2 : Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk, akcja: partnerstwa strategiczne, sektor: Partnerstwa strategiczne na rzecz kształcenia i szkoleń zawodowych.

Numer projektu: 2015-1-PL01-KA202-016561

Czas trwania projektu: październik 2015 - wrzesień 2017
Tytuł projektu: EDUTRONIX – Interaktywny moduł edukacyjny do nauczania mechatroniki w ramach programu Erasmus +

Podmioty biorące udział w projekcje to:
- AIJU–centrum badawcze i technologiczne z Hiszpanii;
- CIS – ośrodek szkoleniowo-doradczy łączący kształcenie zawodowe z edukacją z Włoch;
- Perfect Project –spółka kształcąca i wspomagająca placówki kształcenia zawodowego i ogólnokształcącego z Białegostoku;
- Centrum Kształcenia Zawodowego – nowoczesna szkoła zawodowa kształcąca na wielu ciekawych i perspektywicznych kierunkach na poziomie zasadniczej szkoły zawodowej i technikum.

Podstawowym celem projektu jest stworzenie takiego partnerstwa strategicznego, które pozwoli na podniesienie jakości i przydatności oferty edukacyjnej w dziedzinie kształcenia mechatroniki, a także przyczyni się do rozwoju nowego i innowacyjnego podejścia do nauczania i upowszechniania najlepszych europejskich praktyk.

Realizacja projektu pozwoli dopasować kształcenie i szkolenie zawodowe w sektorze mechatroniki do potrzeb rynku pracy. Zapewni również wysoką jakość kształcenia opartego na współpracy z przedsiębiorcami, co w znaczmy stopniu wpłynie na poprawę jakości kształcenia. W realizacji projektu bardzo istotny jest wpływ na wszystkie grupy docelowe tj. : nauczycielom zajmującym się kształceniem i szkoleniem zawodowym ułatwi rozwój zawodowy, uczniom pracującym na modelu wzrost umiejętności oraz uczestnikom życia gospodarczego, gdyż firmy otrzymają lepszego pracownika kończącego kształcenie zawodowe w szkole.
W ramach projektu Partnerzy mają osiągnąć 6 rezultatów:
1. Zaprojektowanie modelu do nauczania mechatroniki (z bieżącym dostępem on-line);
2. Opracowanie założeń wykorzystania modelu pod kątem naukowym w zakresie nauczania mechatroniki;
3. Zaprojektowanie użyteczności modelu w przedsiębiorstwach;
4. Oprogramowanie i modelowy zestaw założeń do nauczania zawodowego z użyciem modelu;
5. Przygotowanie interaktywnego modułu i dokumentacji technicznej;
6. Innowacyjny program zastosowania interaktywnego modułu edukacyjnego w mechatronice.
Mamy nadzieję, że zrealizowanie powyższych rezultatów spełni w przyszłości oczekiwania użytkowników EDUTRONIXA-Interaktywnego modułu do nauczania mechatroniki.