Tradycją stało się, że uczniowie z klas rolniczych biorą udział w największych targach techniki rolniczej czyli w Międzynarodowej Wystawie Maszyn Rolniczych AGRO SHOW, zorganizowanej w Bednarach koło Poznania.

Pierwszego dnia po przyjeździe do Lichenia naszą wycieczkę rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Następnym punktem programu było zwiedzanie kościoła św. Doroty. Nie zabrakło chętnych, którzy wjeżdżali lub wchodzili na wieżę, aby podziwiać z punktu widokowego przepiękną panoramę Sanktuarium i okolicy. Czas wolny – przeznaczony był na wejście na Golgotę, pobranie wody ze źródełka i spacer.

Drugiego dnia uczniowie uczestniczący w wycieczce zawodowej mogli obejrzeć mnóstwo różnorodnych maszyn, mieli również możliwość porozmawiania z przedstawicielami firm. Nauczyciele zaś wymienili doświadczenia z zakresu nauczanych przedmiotów, mogli również skorzystać z profesjonalnych porad specjalistów znanych marek sprzętu rolniczego.

AGRO SHOW wyróżnia otwarta przestrzeń, która daje niemal nieograniczone możliwości prezentacji maszyn. Oprócz standardowych stoisk, producenci mają możliwość prezentacji maszyn na specjalnych ekspozycjach pokazowych lub na specjalnie przygotowanym ringu. Każdego roku pokazy w ringu i na poletkach pokazowych cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Bo jak lepiej zaprezentować maszynę jak nie podczas pracy? AGRO SHOW daje takie możliwości.

Pełni wrażeń z dużą ilością materiałów dydaktycznych i we wspaniałych nastrojach późnym wieczorem wróciliśmy do szkoły. Za rok znowu pojedziemy, bo dobrze być na bieżąco z techniką rolniczą!