Dnia 2 października 2017 roku uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w szeregi uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego. Podczas uroczystości przedstawiciele klas pierwszych złożyli Ślubowanie na Sztandar szkoły.

Ślubowali, że będą sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, dbać o dobre imię Centrum Kształcenia Zawodowego oraz szanować symbolikę i tradycje szkoły. Uroczystość poprowadzili uczniowie klas starszych Damian Żyłowski z klasy IV i Damian Borek z klasy III.

Podczas uroczystości głos zabrali: Pan Józef Sokolik Dyrektor Szkoły, Pan Bogdan Zieliński Starosta Wysokomozowiecki oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Kamińska, którzy przekazali najmłodszym uczniom naszej szkoły moc życzeń na cały okres ich edukacji.

W imieniu uczniów klas pierwszych głos zabrał Sebastian Roszkowski, który w swoim wystąpieniu podkreślił fakt, że wszyscy nowicjusze są dumni z tego, że mogą stać się pełnoprawnymi uczniami szkoły z tradycją, historią i przyszłością.

Doniosłym momentem uroczystości było wręczenie certyfikatów potwierdzających udział 15 uczniów i 2 nauczycieli przedmiotów zawodowych w stażach realizowanych w ramach projektu „Staże w CKZ-cie najlepsze na świecie”. Miesięczny staż zawodowy przyniósł uczniom nowe, cenne doświadczenia związane z przyszłym zawodem. Mieli oni możliwość skonfrontowania umiejętności nabytych w trakcie praktycznej nauki zawodu oraz poznania zadań na różnych stanowiskach pracy.
Zdobyte doświadczenie oraz zaprezentowanie swoich umiejętności u przedsiębiorców z pewnością zaprocentuje na rynku pracy. Bardzo pozytywne opinie pracodawców o uczniach świadczą o ich zaangażowaniu i celowości tego działania. W następnym roku szkolnym działania projektowe będą kontynuowane.

Po oficjalnej części uroczystości klasy pierwsze musiały jeszcze wykazać się sprytem, znajomością budynku szkoły podczas tradycyjnych otrzęsin. Klasy pierwsze miały również możliwość przedstawić przygotowane przez siebie utwory muzyczne w konkurencji ,,Mam Talent’’. Młodzież zaprezentowała swoje zdolności wokalne w piosenkach ,,Miłość w Zakopanem’’ oraz ,,Oczy Zielone’’. Wszystkie występy były na bardzo wysokim poziomie. Niewątpliwie uczestnicy okazali się doskonałymi artystami. Było dużo śmiechu i zabawy. Uroczystość przebiegała w miłej i pełnej wspomnień atmosferze.

Życzymy Wam drodzy pierwszoklasiści wielu sukcesów związanych z nauką i odkrywaniem piękna współczesnego świata.