Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego uczący się w zawodach technik mechatronik i technik chłodnictwa i klimatyzacji, oraz nasi goście z Czech na początku miesiąca października wybrali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem na wystawę pt. „„Mierzmy siły na... pomiary! Dawna technika pomiarowa” przygotowaną przez pana Emila Cywińskiego z Białegostoku.

Zaprezentowane na wystawie eksponaty pokazywały bogactwo konstrukcji i pomiarów w wielu dziedzinach głównie technicznych z niemal całego XX wieku. Na prezentacji można było obejrzeć m.in. przyrządy do pomiaru czasu, wielkości elektrycznych, długości, temperatury czy wilgotności.

Uczniowie, oraz goście z Czech byli bardzo zadowoleni z tej wizyty, przy okazji której też odwiedzili Izbę Ziemi Wysokomazowieckiej.