Boże Narodzenie, to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem i radością. Dla Polaków wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to nierozerwalna część nasze j kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat. Przedświąteczne spotkanie w naszej szkole to właśnie kultywowanie owej tradycji. W dniu 21 grudnia wprowadził nas w iście świąteczny nastrój montaż słowno-muzyczny „Tajemnica Bożego Narodzenia”. Głównym elementem dekoracji były choinki i żłóbek wykonany z drewna i sianka przypominał ten z Betlejemskiej stajenki. Po raz kolejny cała społeczność szkolna mogła wspólnie przeżywać historię Marii i Józefa którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Świąteczny cud, który zagościł w scenariuszu był główną puentą dotyczącą dobra, jakie rodzi się w tym szczególnym czasie. Profesjonalnej grze aktorskiej towarzyszyły tradycyjne kolędy takie jak: „Wśród nocnej ciszy”, „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Lulaj że Jezuniu”, „Cicha noc”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Konwencją całego przedstawienia było przesłanie płynące z poezji ks. Jana Twardowskiego, który uważał, że Boże Narodzenie zawsze budzi w człowieku nadzieję, a wraz z nią wiele dobra i życzliwości. Ludzie bowiem, dzieląc się opłatkiem, składają sobie życzenia, okazują uczucia, na które nie zawsze starcza im czasu w codziennym życiu, a Święta budzą potrzebę pojednania.

Całe przedstawienie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wszystkich przybyłych. Pan Dyrektor Józef Sokolik podziękował uczniom za trud i docenił pracę włożoną w całe przedstawienie.