Inspirująco, merytorycznie, energicznie, tak właśnie było podczas Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Programu Erasmus+. A to wszystko za sprawą 16 sesji warsztatowych, zaangażowania wielu ekspertów i obecności uczestników, którzy co roku licznie przybywają, by dowiedzieć się więcej na temat najbardziej popularnego unijnego programu edukacyjnego. 12 stycznia 2018 roku - już po raz piaty Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zorganizowała spotkanie informacyjne dotyczące unijnego programu Erasmus+.

 W tym ważnym i ciekawym wydarzeniu wzięli również udział nauczyciele Centrum Kształcenia Zawodowego. Nasza szkoła została wyróżniona zaproszeniem do organizacji stanowiska wystawowego prezentującego działania, efekty pracy w projektach realizowanych w ramach programu Erasmus+. Uczestnicy wystawy mieli możliwość, zapoznać się z naszymi projektami. Centrum Kształcenia Zawodowego bierze udział w programie Erasmus już od 4 lat. W tym czasie z wyjazdów na staże zawodowe zagraniczne skorzystało wielu uczniów naszej szkoły. W ramach porozumień z wieloma partnerami w całej Europie mieliśmy możliwość nie tylko gościć w naszej szkole zagranicznych partnerów , ale również zapewnić naszym uczniom okazję do zdobywania doświadczenia zawodowego w zróżnicowanym, dostosowanym do ich kierunku kształcenia środowisku.

W panelu dobrych praktyk w sesji tematycznej dotyczącej kształcenia i szkolenia zawodowego: Akcja 2 Partnerstwa strategiczne Pan Dyrektor Józef Sokolik przedstawił dwa programy Edutronix i AlterDrive. W swoim wystąpieniu zaprezentował założenia i praktyczne wskazówki dotyczące realizacji tych projektów. Nasze działania ocenione zostały bardzo wysoko. To daje pewność, że równie wielką korzyść uzyskują beneficjenci, którzy biorą w nich udział.

Przejdź do galerii

cookies

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!