Uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem wzięli udział 09.01.2018r w akcji honorowego oddawania krwi. Istotną i bardzo ważna inicjatywę ratowania życia ludzkiego wspomogło 18 uczniów z CKZ.

Każdy oddał 450 ml krwi, co stanowi jedynie 8-9% ogólnej objętości krwi krążącej dorosłego człowieka.

ŁĄCZNIE ODDALIŚMY 8,1  LITRA  KRWI PEŁNEJ. DZIĘKUJEMY BARDZO ZA PIĘKNY GEST I ZAPRASZAMY CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W NASTĘPNYCH AKCJACH HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI.

Krew można też oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku ul. M. Skłodowskiej - Curie 23 tel. 857447002; 857456301 ,

Zapraszamy na:http://www.rckik.bialystok.pl

KRWIODAWSTWO NIE UZALEŻNIA!!!

*Krew jest niezbędna dla dzieci i dorosłych walczących z rakiem, dla pacjentów oczekujących na zabieg chirurgiczny, ofiar wypadków.

*Oddajesz 450 ml krwi, co stanowi jedynie 8-9% ogólnej objętości krwi krążącej dorosłego człowieka, a Twój organizm odtworzy utraconą ilość krwi bardzo szybko.

*Samo oddanie krwi to zaledwie kilka minut a Twoja krew uratuje niejedno ludzkie życie!

Krew możesz oddać ponownie już za 56 dni.

Opracował koordynator:

Mariusz Piszczatowski