Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieży w parafii św. Ap.Piotra i Pawła trwały w dniach 14-16 lutego 2018, uczestniczyła w nich młodzież naszej szkoły. Rekolekcje to kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej poprzez modlitwę, konferencje oraz spowiedź. Ćwiczeniom duchowym przewodziła siostra Alicja (felicjanka) - z par.Św.Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem.

Rozważania były codziennie inne. Prowadząca katechezy siostra opowiedziała o sobie, o swoim powołaniu oraz odniosła się do problemów nastolatków, mówiła o pogłębieniu więzi duchowej z Jezusem. Ciekawym przeżyciem było poznanie świadectw osób, które w swoim życiu doświadczyły działania Ducha Świętego. Niecodziennym doświadczeniem był spektakl teatralny pt. „Cudowny Kwiat” wystawiony przez wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowej z Szumowa. Przesłaniem spektaklu było pogłębienie refleksji u uczestników rekolekcji o własnym nawróceniu.

Siostra Alicja mówiła dużo o zagrożeniach dla życia młodego człowieka oraz o tym, by uwierzyć w Jezusa, w siłę Jego miłosierdzia i przebaczenia, a będzie to początek przemiany w życiu człowieka. A dlaczego Jezus?, ponieważ Jezus mówi nam, kto jest naszym bliźnim, wskazuje nam drogę, umiera za nas na krzyżu dla naszego zbawienia... W trakcie trzech dni rekolekcji mieliśmy szansę na nowo zjednoczyć się z Panem Jezusem podczas sakramentu spowiedzi świętej, Komunii świętej, czy skłaniającej do przemyśleń Drogi Krzyżowej.

Rekolekcje pomogły nam zrozumieć pewne ważne sprawy i spojrzeć na nie inaczej, poprzez pryzmat wiary. Były to szczególne dni roku szkolnego. Choć częściowo wolne od zajęć dydaktycznych, to jednak pełne nauki. Dostarczyły nam wiele ważnych i ciekawych myśli, do których z pewnością nie raz warto będzie wrócić.