Współpraca z pracodawcami pozwala szkole dostosowywać swoją ofertę edukacyjną do potrzeb rynku pracy. Zastosowanie takiego podejścia gwarantuje sukces każdej ze stron procesu kształcenia: uczniom, pracodawcom i szkole. Placówka ma nabór, pracodawcy wykwalifikowaną kadrę, a absolwenci pewność zatrudnienia.

W ostatnim okresie szkoła nawiązała współpracę z firmą Danfoss - świtowym producentem w branży chłodnictwa, klimatyzacji, automatyki przemysłowej, ogrzewnictwa oraz maszyn roboczych. Współpraca ta dała wymierne efekty. Firma Danfoss przekazała szkole środki i pomoce dydaktyczne m.in. agregat chłodniczy, sprężarkę oraz elementy automatyki.

Dzięki tym urządzeniom uczniowie naszej szkoły na kierunku Technik chłodnictwa i klimatyzacji będą mogli pogłębiać swą wiedzę i doskonalić umiejętności praktyczne korzystając z najnowszych technologii.