Dnia 27.02.2018 r. uczniowie klas IV Technikum w zawodzie technik mechatronik, technik pojazdów samochodowcy i technik rolnik już po raz V uczestniczyli w Prezentacji Edukacyjno-Doradczej pod hasłem „Uczelnie w Powiecie”. Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach orientacji zawodowe, a jego głównym celem było przybliżenie naszym maturzystom możliwości dalszego kształcenia oraz zapoznanie z zasadami rekrutacji na poszczególne uczelnie.

Młodzież mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną podlaskich szkół wyższych, zebrać informacje na temat rekrutacji i możliwości rozwijania swoich uzdolnień i zainteresowań oraz skorzystać z konsultacji przedstawicieli uczelni. Uczniowie zebrali ulotki i foldery. Materiały te mają pomóc im w podjęciu decyzji o kierunkach dalszego kształcenia.

Mamy nadzieję, że spotkanie zainspirowało, zaintrygowało i „wciągnęło” młodych ludzi w proces odważnego zmierzenia się z kluczowymi decyzjami dotyczącymi kierunku dalszej edukacji. Podbudowani, pełni pomysłów na kształtowanie swojej przyszłości i zapału do nauki przed maturą, powróciliśmy do szkoły.