5 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyły się pisemne eliminacje regionalnej „Olimpiady Wiedzy o Armii Krajowej, jej poprzedniczkach i następczyniach w okresie od września 1939 do 25 kwietnia 1947 roku”.

To już 6 edycja konkursu organizowanego przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Białostocki oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Honorowy patronat nad olimpiadą sprawował: Prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Wojewoda Podlaski, Starosta Wysokomazowiecki i Podlaski Kurator Oświaty.

Zadaniem uczestników Olimpiady było wykazanie się wiedzą na temat struktury, działalności, podejmowanych akcji zbrojnych, dowódców, zwycięstw i poniesionych ofiar tak przez największą organizację zbrojną polskiego podziemia w latach II wojny światowej jak i jej następczynie. W tym roku, ze względu na obchody 100–lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, Olimpiada odbywała się pod hasłem „Ponownie w walce o Niepodległą”, a pytania w większości poświęcone były wszystkim żołnierzom podziemia niepodległościowego, którzy bój o Polskę rozpoczęli już na początku XX wieku.

Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Grodzki, Daniel Rajkowski, Adam Wnorowski, Grzegorz Krajewski i Adam Faszczewski.

Spośród uczestników eliminacji zostaną wytypowane osoby, które przejdą do etapu ustnego.

Finał konkursu odbędzie się 25 kwietnia 2018 r. w siedzibie Oddziału IPN w Białymstoku.

 

cookies

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!