Z inicjatywy WHO 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W naszej szkole obchodziliśmy go w poniedziałek, 9 kwietnia. Głównym celem było propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. Z tej okazji zorganizowano, podczas pierwszych zajęć lekcyjnych aktywność śródlekcyjną, która miała za zadanie pobudzić układ oddechowy i krążenia oraz wprowadzić moment odprężenia psychicznego. W tym dniu podczas godzin wychowawczych, wychowawcy rozmawiali ze swoją klasą na temat zdrowego trybu życia. Natomiast kucharze z klasy II WT podczas zajęć z Panią Sylwią Pietrzak uczyli się przygotowywać zdrowe dania, które później można było spróbować w „Kawiarence zdrowia”. W tym dniu w czasie trwania zajęć wychowania fizycznego uczniowie zostali zachęcani do aktywnego spędzania czasu wolnego. Przygotowano także gazetkę szkolną w gablocie przy pokoju pedagoga przedstawiającą piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej oraz zasad zdrowego żywienia. Podjęte działania z pewnością podniosą świadomość uczniów w sferze zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej a także skłonią do zmiany postawy i prowadzenia zdrowego stylu życia.

Pedagog szkolny,
Katarzyna Kulesza