„Ziemio Katyńska
Ziemio Smoleńska
Ziemio bólem, rozpaczą przesiąknięta Już dosyć ziemio pochłonęłaś ofiar
Ziemio przeklęta„

10 kwietnia przypadała 8. rocznica katastrofy rządowego samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem. W całym kraju obchodzone były uroczystości związane z upamiętnieniem wszystkich ofiar katastrofy. W naszej szkole również cała społeczność szkolna manifestując swoją pamięć spotkała się na apelu, by oddać hołd ofiarom katastrofy samolotu w Smoleńsku.

Dyrektor szkoły Pan Józef Sokolik skierował do zebranych słowa nawiązujące do Katynia 1940 i Katynia 2010. Nawiązał do uroczystości nadania imienia szkole w dniu 18 kwietnia 2009, której honorowym patronem był Prezydent Lech Kaczyński. Następnie przedstawił prezentację multimedialną, która przypomniała postaci tragicznego wydarzenia z dnia 10 kwietnia: Lecha Kaczyńskiego, jego żony Marii oraz grupy towarzyszącej im parlamentarzystów, czołowych polityków, przedstawicieli wojska, duchowieństwa i Rodzin Katyńskich, a także oficerów BOR i załogi samolotu zmierzających na obchody siedemdziesiątej rocznicy zbrodni katyńskiej. Spotkanie odbywało się w atmosferze ciszy i skupienia. Odmówiono modlitwę za zmarłych.

Po uroczystości szkolnej uczniowie zapalili znicze pamięci na rondzie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pod dębami pamięci , które zostały zasadzone na terenie szkoły.