W dniu 27.03 Hala Sportowa w białostockim " Zespole Szkół Mechanicznym" zorganizowała Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Mistrzostwa organizowane są jako memoriał Artura Śliwki – wieloletniego organizatora tych zawodów – propagatora tej dyscypliny na terenie naszego województwa. Była to już XVI edycja tej imprezy sportowej.

Zmagania miały na celu promowanie sportów siłowych, zdrowego stylu życia oraz rywalizacji "fair play". To jedyne w tej dyscyplinie sportów siłowych zawody na terenie województwa podlaskiego, pozwalające sprawdzić swoje umiejętności młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

W rywalizacji wzięło udział trzech uczniów naszej szkoły: Faszczewski Adam, Kłoskowski Marcin i Dąbrowski Sebastian.

Każdy z zawodników miał trzy podejścia do dowolnego ciężaru. Startowali w dwóch kategoriach wiekowych - do 18 lat oraz do 20 lat. W każdej z nich obowiązywał podział ze względu na ich wagę. Sportowcy dodatkowo zostali oceniani w kategorii open do 18 lat i do 20 lat oraz w kategorii drużynowej, gdzie punktowały cztery najlepsze wyniki ze szkoły.

Młodzi ludzie mierzyli się naprawdę z dużymi ciężarami. Najlepiej z naszych uczniów zaprezentował się Sebastian wygrał swoją kategorię wagową podnosząc ciężar 135 kg oraz osiągnął najlepszy wynik w kategorii OPEN do 18 lat. Gratulujemy!

cookies

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!