Centrum Kształcenia Zawodowego od lat współpracuje z Uniwersytetami Trzeciego Wieku. Nasza współpraca ma na celu promowanie działań edukacyjnych i aktywizujących oraz promowanie społecznego zaangażowania seniorów, zwłaszcza w relacjach międzypokoleniowych. Jest ona realizowana głównie poprzez wsparcie i promocję inicjatyw społecznych podejmowanych przez seniorów.

Jedną z okazji do podjęcia takiej współpracy stał się dla nas XXI Konkurs na wykonanie Palmy Wielkanocnej zorganizowany przez Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu.

Inspiracją do wykonania palmy stała się celebracja setnej rocznicy odzyskania   niepodległości przez Polskę. Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wysokiem Mazowieckiem wykonali palmę w barwach biało czerwonych. Drewnianą tarczę symbolizującą to wydarzenie wykonało Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem. Pomysł połączenia tradycji i patriotyzmu przypadł do gustu Jury, gdyż palna otrzymała nagrodę specjalną.

Gratulujemy Studentom Uniwersytetu Trzeciego wieku i liczymy na dalszą owocną współpracę.