Uczniowie klas I technikum wraz z wychowawcami (p. Anną Pruszyńską i Beatą Wyszyńską Tomkiel) dzień 17 kwietnia spędzili poza szkołą.

W Muzeum Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie znajdującym się w słynnym „domu nad łąkami”, na tzw. Górkach, mogli wczuć się w atmosferę domu inteligencji polskiej z przełomu XIX i XX wieku.

Wyposażenie wnętrz chłopskich przedwojennych chałup (kufry, szlabanki, kopańki, dzieże) i ich zdobienia (wyszywane na płótnie makatki i ich symbolika) oddawały eksponaty, jakie zwiedzający ujrzeli w wołomińskim muzeum etnograficznym.

Intrygującym punktem programu okazała się wizyta w gmachu TVP na Woronicza 17. Studio audycji „Pytanie na śniadanie” zachwyciło wystrojem, usytuowaniem, różnorodnością kuchennych gadżetów oraz zgromadzonych przypraw wykorzystanych w realizacjach kulinarnych, zaś studio, w którym nagrywano program „Jaka to melodia” różnorodnością wykorzystywanego sprzętu i przybyłą na potrzeby nagrania widownią.

Kulminacyjny punkt to oczywiście spektakl – tym razem w Teatrze Polonia sztuka Stanisława Grochowiaka „Chłopcy”. Idea przedstawienia, nietuzinkowa gra aktorska i na scenie dobrze znane twarze: K. Gosztyła, K. Kiersznowskiego, P. Kozłowskiego, M. Opani i M. Pakulnis.

Dzień poza szkołą – język polski, wiedza o kulturze, geografia – edukacja w skutecznej pigułce.