W dniu 19 kwietnia 2018 roku odbyło się spotkanie Dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego z uczestnikami oraz ich rodzicami projektu „Europejski staż- nowy wymiar kształcenia zawodowego uczniów CKZ w Wysokiem Mazowieckiem” Numer Umowy : 2017-1-PL-01-KA102-036594, Numer Projektu: 2017-1-PL01-KA102-036594. W spotkaniu wzięli udział koordynator projektu Pani Iwona Masalska, specjalista do spraw marketingu i ewaluacji Pani Renata Frankowska oraz opiekunowie uczniów podczas trzytygodniowego pobytu na stażu zawodowym w przedsiębiorstwach portugalskich Pani Wanda Gardyszewska oraz Pan Krzysztof Łuniewski. Podczas spotkania uczniowie podpisali pierwsze w swoim życiu umowy, dające gwarancję zdobycia doświadczenia zawodowego.

W trakcie spotkania przypomniano cele i założenia projektu. Omówiono były również zagadnienia dotyczące: realizacji programu zajęć przygotowujących uczestników do wyjazdu, podróży i pobytu uczestników w Barcelos, warunków ubezpieczenia uczestników oraz dokumentacji związanej z projektem. Pani koordynator serdecznie gratulowała uczniom zakwalifikowania się do udziału w projekcie, który będzie nie tylko fantastycznym doświadczeniem zawodowym, ale także niezapomnianym spotkaniem z kulturą oraz ogromną szansą na rozwój zawodowy.