W dniach 19-21 kwietnia w miejscowości Konstancin Jeziorna odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu "Przedsiębiorczy na Rynku Finansowym" programu edukacyjnego „Moje finanse”.

Łącznie do konkursu zgłosiło się 127 szkół z całej Polski i 5152 uczniów z poszczególnych szkół.

Uczniowie naszej szkoły Kacper Grodzki, Maciej Frankowski i Magda Kostro dostali się do finału konkursu i zajęli V miejsce.

Rozgrywka finałowa składała się z dwóch części: testu wiedzy i zadań konkursowych oraz debat metodą Karla Poppera ocenianych przez powołane przez organizatorów jury konkursu. Teza debaty brzmiała: Silny złoty wzmacnia polską gospodarkę. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami prowadzenia debaty.

Konkurs trwał od listopada 2017r do kwietnia 2018r. W tym czasie uczniowie musieli zmierzyć się z wieloma zadaniami w poszczególnych etapach, co jeszcze bardziej podkreśla skalę osiągniętego sukcesu.

I etap składał się z dwóch części: eliminacji i rozgrywek. Na podstawie eliminacji wewnątrzszkolnych wyłaniane zostały 3-osobowe zespoły. Zespoły przystąpiły do rozgrywek, w ramach których rozwiązywały 3 studia przypadku.

O wyniku rozgrywek zadecydowała liczba otrzymanych punktów i czas, w którym zadania zostały rozwiązane.

Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 20 zespołów z całej Polski w tym zespół z naszej szkoły. I tu uczniowie mieli trudne zadanie musieli przygotować i nakręcić film na temat: ,,Mierz ryzyko kursów, czyli jak poruszać się na rynku walut” opublikować go w Internecie oraz zdobyć jak największą liczbę głosów wśród internautów. Udało się nam to dzięki wsparciu uczniów i nauczycieli naszej szkoły, oraz wielu znajomych uzyskaliśmy IV miejsce, za co serdecznie dziękujemy.

Następnie specjalnie powołany przez sponsora zespół ekspertów ocenił wartość merytoryczną 12 filmów, które w wyniku głosowania internautów zdobyły najwięcej głosów. W tych zmaganiach eksperci ocenili nasz filmik na III miejsce.

Do ostatniego etapu awansuje 8 najlepszych zespołów z całego kraju, w tym zespół z naszej szkoły. W wyniku bardzo trudnej rywalizacji osiągnęliśmy V miejsce jako finaliści.

Jak widzimy trudu było dużo, ale opłaciło się.


Nasz zespół jako wyróżniony w finale konkursu otrzymał dyplom i nagrody.

Gratulujemy finalistom i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Beata Roszkowska-Kopańska

Przejdź do galerii

cookies

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!