14 czerwca br. odbyło się spotkanie podsumowujące działania zrealizowane w ramach projektu Erasmus + ,,Europejski staż –nowy wymiar kształcenia zawodowego uczniów CKZ w Wysokiem Mazowieckiem”. Projekt rozpoczął się 1 września 2017 r. i kończy się 31 sierpnia 2018 r. W ramach projektu Erasmus +. 20 uczniów naszej szkoły wyjechało na 3 - tygodniowe staże zagraniczne do Portugalii.

Podczas spotkania Bogusław Motybel – Wicedyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego powitał zebranych i podsumował realizację projektu Erasmus+. Przypomniał, że staże zagraniczne w naszej szkole są realizowane od 2015 roku i tego rodzaju doświadczenie ma ułatwić uczniom przejście z etapu nauki do zatrudnienia. Ponadto zaznaczył, że zagraniczny projekt jest sukcesem całej społeczności szkolnej, włączając w to również pracodawców uczniów. Dzięki stażom zagranicznym uczniowie Technikum kształtują pozytywny wizerunek polskiego pracownika za granicą, a wiedza i umiejętności, które posiadają jest wysoko oceniana przez zachodnich pracodawców.

 Następnie wszyscy obejrzeli prezentacje multimedialną opracowaną przez beneficjentów projektu i wysłuchali krótkich relacji uczniów z praktyk zagranicznych. Uczniowie wymienili korzyści i podzielili się swoimi wrażeniami oraz spostrzeżeniami z wyjazdu.

Na koniec zachęcali wszystkich do brania udziału w stażach zagranicznych organizowanych przez naszą szkołę. Argumentowali to tym, że wyjazd był jedną z najwspanialszych przygód w ich życiu ponieważ:

- zdobyli wiedzę zawodową,
- udoskonalili umiejętności językowe,
- poznali wielu niesamowitych ludzi,
- odwiedzili przepiękne miejsca,
- poznali smaki kulinarne i inną kulturę.

Przejdź do galerii

cookies

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!