Grupa ośmiu nauczycieli Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem podnosiła swoje kompetencje językowe podczas dwutygodniowego wyjazdu do Bournemouth miasta leżącego w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie Dorset, położonego nad kanałem La Manche. W dniach od 22 lipca 2018 roku do 4 sierpnia 2018 roku uczestnicy mobilności mieli możliwość podnieść swoje umiejętności z języka angielskiego. Wyjazd realizowany był w ramach projektu Rozwój w europejskim stylu - kurs języka angielskiego dla pracowników Centrum Kształcenia Zawodowego, „Mobilność kadry edukacji szkolnej” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, nr umowy POWERSE -2017-1-PL01-KA101-037754.

Po przybyciu na miejsce nauczyciele mieli możliwość poznać co znaczy angielska gościnność, gdyż zamieszkali u angielskich rodzin. Dało to dodatkowe możliwości posługiwania się i praktykowania języka angielskiego.

Zajęcia z nauki języka odbywały się w Europa School of English, szkole w której nauczycielami byli Brytyjczycy. Nauczyciele codziennie uczestniczyli w zajęciach na różnych poziomach zaawansowania w zależności od posiadanej wiedzy. Zajęcia dały uczestnikom możliwość poszerzenia umiejętności z zakresu gramatyki oraz posługiwania się językiem angielskim poprzez rozmowy z innymi uczniami szkoły pochodzącymi z różnych krajów Europy i Świata.

W czasie wolnym od zajęć była możliwość zwiedzania typowo turystyczno malowniczego nadmorskiego miasta Bournemouth charakteryzującego się pięknymi plażami. Podczas weekendu odbyła się wycieczka do Londynu. Kursanci zwiedzili najpopularniejsze atrakcje tego miasta takie jak: Big Ben, London Eye, Parlament, Buckingham Palace, czy Tower of London.

Dwutygodniowy kurs językowy był doskonałą formą podniesienia kwalifikacji oraz kompetencji zawodowych nauczycieli. W przyszłości pozwoli to na lepszą współpracę podczas innych projektów międzynarodowych poprzez podniesienie poziomu znajomości języka angielskiego. Wyjazd pozwolił na promocję Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem na arenie międzynarodowej.