5 uczniów klasy 2 mechatronik w dniach 07.07.18 do 27.07.18 realizowali staż w ramach projektu ,,Staże w CKZ-ecie najlepsze na świecie”. Skład osobowy: Paweł Chormański, Adam Faszczewski, Michał Gąsowski, Grzegorz Krajewski, Piotr Podbielski, Kamil Wojno, opiekun Robert Przychodzeń. Zajęcia odbywały się w firmie ,,Supon” w Białymstoku. Specjalizuje się ona w kompleksowym zaopatrzeniu Straży Pożarnej w niezbędne produkty i podzespoły. Wytwarzane i obrabiane są elementy wykorzystywane w pożarnictwie. Nowoczesna baza maszynowa pozwoliła uczniom naszej szkoły poszerzyć swoje umiejętności w pracy i obsłudze min. obrabiarek numerycznych. Zakwaterowanie było przewidziane w akademikach Politechniki Białostockiej. Po pracy uczniowie chętnie korzystali z uzgodnionego wcześniej programu wykorzystywania czasu wolnego. Największym wzięciem cieszył się ,,Paintball”-gdzie uczniowie podzieleni na 2 grupy ostrzeliwali się wzajemnie. Oprócz 3 wypadów na ,,Paintball” było wyjście do kina, na miejską plażę. Dużym wzięciem cieszyło się wyjście na stoisko ,,Media Markt”, gdzie uczniowie testowali gry video. 4 tygodniowa praca minęła błyskawicznie. Myślę że zdobyte umiejętności w firmie ,,Supon” przyczyni się do rozwoju zawodowego uczniów i zaowocują w przyszłości.

Robert Przychorzeń