Dobiegł końca udział uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego w Projekcie Erasmus+ «GASTROMIX» Zmienia Zycie. Otwiera umysły.

Głównym przedsięwzięciem realizacji działań danego projektu był wyjazd 12 uczniów z klasy I Branżowej Szkoły I stopnia oraz z klasy II ZSZ w zawodach kucharz/piekarz/cukiernik na staże zawodowe na Litwę do Wilna w dnach 09.07-27.07.2018. Młodzież odbywała praktyki zawodowe w pięciu zakładach gastronomicznych, bardzo dobrze usytuowanych, wyposażonych w wysoko technologiczny sprzęt mi. restauracji Hoteli HOLIDAY INN, RADISON BLU HOTEL LIETUVA.

Głównym celem projektu było podniesienie kluczowych kompetencji i umiejętności poprzez mobilność edukacyjną i współpracę między światem edukacji i pracą stażystów.

Pod opieką profesjonalistów uczniowie poszerzali umiejętności zawodowe, zapoznali się ze strukturą organizacyjną przedsiębiorców, możliwościami kształcenia praktycznego.
Oprócz nauki zawodu uczestnicy stażu poznali metody pracy w europejskim, wielokulturowym środowisku, odkryli nowe możliwości rozwoju zawodowego. Wzrosła ich pewność siebie oraz samoocena.

Po zakończeniu staży zawodowych uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające nabyte kompetencje.

Zdobyta wiedza oraz doświadczenie przyczynią się do polepszenia wyników w nauce, do rozwoju osobistego oraz zawodowego, a w przyszłości pomogą odnaleźć się każdemu z uczniów na rynku pracy.

Uczestnicy projektu na długo zapamiętają krajoznawcze wycieczki weekendowe realizowane w ramach programu kulturowego do Druskiennik, Rygi, ciepłego Bałtyku w Jurmali, gdzie mogli interesująco spędzić czas i zrelaksować po roboczym tygodniu. Więc, życzymy dalszych sukcesów na nowy rok szkolny!

.