28 września w Centrum Kształcenia Zawodowego był dniem szczególnym. Tego dnia uczniowie klas pierwszych Technikum im. Armii Krajowej i Szkoły Branżowej I Stopnia ślubowali na sztandar szkoły. Na uroczystości obecni byli goście: starosta wysokomazowiecki pan Bogdan Zieliński, burmistrz miasta Wysokie Mazowieckie pan Jarosław Siekierko, przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Kamińska, rodzice pierwszoklasistów. Nie zabrakowało również nauczycieli oraz uczniów klas starszych.

Na początku głos zabrał pan dyrektor Józef Sokolik, następnie zaprezentowano film i spot radiowy promujący szkołę i kierunki kształcenia. Kolejnym punktem było uroczyste ślubowanie przez przedstawicieli poszczególnych klas. Następnie głos zabrali goście i przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy w swoich wystąpieniach podkreślali wagę tradycji w życiu każdej społeczności. Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego uczą się i korzystają z doświadczenia instytucji i firm będących partnerami szkoły. Na koniec uczniowie klas pierwszych zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Cała uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Chyba wszyscy zgodzą się, że w różnokolorowym i niepewnym świecie to tradycja jest tym, co sytuuje uczniów w przestrzeni reguł, porządku i daje poczucie przynależności do zespołu ludzi, którzy tworzą wzory zachowań.