Dzień Papieski to święto obchodzone w niedzielą przed 16 października dla uhonorowania Jana Pawła II. Dat święta jest nieprzypadkowa-16 października to dzień wyboru Karola Wojtyły na Głowę Kościoła. W ten sposób chciano podziękować papieżowi za jego poświęcenie, oddanie i miłość.

Dzień papieski jest także okazją do wspomnienia postaci Jana Pawła II oraz refleksji nad jego przesłaniami, które nigdy nie tracą na wartości.

W tym roku obchodziliśmy 40-stą rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, która przebiegała pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Z tej okazji odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny, w którym wspominali o jednym z największych Polaków, którego zna cały świat. Uroczystość wzbogaciły ulubione pieśni Ojca Świętego „Abba Ojcze” i „Barka” w wykonaniu uczennic klas II BF i I ST.
Apel został przygotowany przez: panią Małgorzatę Leniewską, Dorota Wróblewską i Ludmiłę Murawską. Oprawę muzyczną przygotował pan Sebastian Tyszko.