Zgodnie z wieloletnią tradycją 26 października 2018 roku młodzież klas IV-tych technikum naszej szkoły udała się na coroczną Pielgrzymkę Maturzystów Diecezji Łomżyńskiej na Jasną Górę. O godzinie 5:30 uczniowie po opieką Pani Doroty Wróblewskiej, Małgorzaty Leniewskiej, Joanny Śliwowskiej i Anny Kamińskiej wyruszyli do Częstochowy. W drodze na Jasną Górę pielgrzymi zatrzymali się w Sanktuarium Ojca Pio na Świętej Górce Przeprośnej. Podczas krótkiej katechezy zapoznali się z osobą Świętego Stygmatyka. Po przybyciu do Częstochowy udali się do Kaplicy Cudownego Obrazu i Skarbca. W Bazylice Jasnogórskiej wysłuchali katechezy o rozeznawaniu powołania, którą wygłosił ojciec Łukasz Buksa franciszkanin z Krakowa. Następnie wszyscy uczestniczyli w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza Święta celebrowana przez Biskupa Łomżyńskiego Tadeusza Bronakowskiego. W homilii Ksiądz Biskup mówił o szczęściu- wartości, którą chce posiąść każdy człowiek, o wolności i trzeźwości szczególnie ważnej w dzisiejszych czasach zniewolonych przez alkohol, internet czy narkotyki. W czasie Mszy Świętej była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Tradycyjnie o godzinie 21:00 uczniowie wzięli udział w Apelu Jasnogórskim.

Pielgrzymka przebiegała w miłej atmosferze. Młodzież miała świadomość charakteru i celu pielgrzymowania o czym zaświadczyła piękną chrześcijańską postawą zawierzając Czarnej Madonnie swoje prośby o pomyślne zdanie egzaminów maturalnych.