W dniu 5 listopada 2018 roku uczniowie klasy IV zawód technik rolnik uczestniczyli w konkursie ,,Bezpieczna Praca w Gospodarstwie Rolnym’’. Organizatorami byli Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Państwowa Inspekcja Pracy.

Celem jest popularyzacja wśród młodzieży szkół rolniczych zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym, a także szerzenie tej ważnej idei wśród przyszłych rolników.

Konkurs poprzedzony był szkoleniem z Panem Bartłomiejem Królik przedstawicielem PIP i Panem Adamem Sokołowskim przedstawicielem KRUS, którzy zaprezentowali zagadnienia z zakresu bezpiecznej pracy oraz dobrej praktyki rolniczej.

Na spotkaniu uczniowie zapoznali się z danymi statystycznymi dotyczącymi wypadkowości w rolnictwie na terenie powiatu wysokomazowieckiego. Uświadomiło to uczniom, że praca w gospodarstwie rolnym jest trudna i niesie za sobą wiele zagrożeń utraty zdrowia, a nawet życia. Dlatego ważne jest, aby przyszli fachowy zdobyli podstawową wiedzę na temat prewencji wypadkowej w rolnictwie.

W konkursie uczestniczyło 22 uczniów, którzy rozwiązywali test składający się z 40 pytań. Najlepsze wyniki uzyskali: Kacper Grodzki i Mateusz Rzońca.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów. Gratulujemy i życzymy sukcesu w etapie wojewódzkim.