Dnia 14.11.2017 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego odbyła się akademia z okazji dnia Narodowego Święta Niepodległości.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego nastąpiło odśpiewanie wszystkich zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie głos zabrał Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem Pan Józef Sokolik. Powitał on wszystkich zgromadzonych oraz podkreślił wagę dzisiejszej uroczystości. Przypomniał On, że droga Polaków do niepodległości była długa i pełna ofiar, oraz że nie skończyła się 11 listopada 1918, tylko trwała jeszcze bardzo długo. Pan Dyrektor przypomniał wszystkim zgromadzonym, że należy czcić pamięć tych, którzy oddali życie za niepodległą Polskę , poprzez uroczyste obchodzenie świąt narodowych.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego przygotowana przez Panią Emilię Zajkowską oraz Pana Sebastiana Tyszko. Uczniowie w swoich wystąpieniach pokazali losy państwa polskiego od powstania do odzyskania niepodległości. Całą akademię zakończyło wspólne odśpiewanie „Roty” przy akompaniamencie orkiestry dętej, w której skład weszli absolwenci i uczniowie CKZ na czele z Panem Krzysztofem Gawłem – nauczycielem Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem.

Następnie dyrektor pan Józef Sokolik wręczył dyplomy oraz ksiązki zwycięzcom szkolnego etapu Regionalnego Konkursu Plastycznego „100 lat Niepodległej Polski-plakat”. I miejsce uzyskał uczeń klasy IV BC Bogdziel Konrad, II miejsce- Żukowska Natalia (kl. I ST), III miejsce – Frankowski Maciej (kl. IV A). Wyeksponowane pracy uczestników konkursu można było obejrzeć na wystawie przy bibliotece. Etap szkolny konkursu zorganizowała Ludmiła Murawska.

Warto dodać, że Bogdziel Konrad z klasy IV BC uzyskał III miejsce w etapie Regionalnym, uroczyste rozstrzygnięcie którego odbyło się w Czyżewie w dniu 11 listopada.