17 stycznia 2019 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem gościliśmy Jego Ekscelencję Ks. Bp. Tadeusza Bronakowskiego. Na spotkaniu obecni byli także ks. dr Zbigniew Pyskło - Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli i Wychowawców, proboszcz parafii p. w. Św. Jana Chrzciciela Ryszard Niwiński i proboszcz parafii p. w. Św. Apostołów Piotra i Pawła Edward Łapiński, zaproszeni duchowni, dyrektorzy oraz nauczyciele. Swoją obecnością uhonorowały nas także władze powiatu na czele z wicestarostą p. Leszkiem Gruchałą. Uroczystość poprowadził gospodarz -dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego p. Józef Sokolik.

Ksiądz Biskup w kościele p. w. Św. Jana Chrzciciela odprawił Mszę Świętą w intencji pedagogów, skierował życzliwe słowo do obecnych zwracając uwagę na trudną misję nauczyciela w dzisiejszych czasach.

Podczas drugiej części spotkania na hali sportowej CKZ jeszcze w bożonarodzeniowej scenerii zgromadzeni goście obejrzeli inscenizację ,,Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba...”. Przedstawienie utrzymane w duchu patriotycznym przybliżyło historię Niepodległej. Widzowie ujrzeli różne postaci z historii Polski, które dla potomnych są autorytetami- Rycerz, Piłsudczyk, Norwid, Papież Jan Paweł II. Wyeksponowano też wątek zagubienia jednostki we współczesnym świecie. Na podniosły charakter inscenizacji wpłynęły teksty muzyczne w wykonaniu uczniów: „Ostatni list”; ,,Polskie kwiaty”. Kolędy w wykonaniu chóru szkolnego przypomniały o charakterze spotkania. Program został przygotowany p. Celinę Mioduszewską oraz p. Sebastiana Tyszko.

Następnie gospodarze podjęli gości staropolską ucztą przygotowaną w pracowni gastronomicznej przez uczniów kształcących się w zawodzie kucharz pod nadzorem p. Sylwii Pietrzak i p. Justyny Śledziewskiej.

Uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze i niewątpliwie zintegrowała zgromadzoną społeczność.

Dorota Wróblewska