Centrum Kształcenia Zawodowego z dużym powodzeniem prowadzi projekty realizowane ze środków Unii Europejskiej. Szczególną uwagę zwraca na przygotowanie zawodowe uczniów poprzez organizację staży zagranicznych.

W dniu 10 maja 2019 r. odbyło się w szkole spotkanie przedwyjazdowe dla uczniów i ich rodziców prowadzone przez kadrę projektu: dyrektora szkoły Józefa Sokolika, koordynatora projektu Renatę Frankowską i Iwonę Masalską oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych realizujących wspólnie z uczniami projekt Staże zagraniczne metodą na pogłębienie kwalifikacji uczniów CKZ w Wysokiem Mazowieckiem”.

Podczas spotkania omówiono szczegóły związane z wyjazdem oraz warunkami pobytu w Portugalii. Podpisano także umowy o odbyciu praktyki, porozumienia o programie zajęć oraz deklaracje o uczestnictwie w projekcie.

Uczniowie z niecierpliwością czekają na wyjazd, są pozytywnie nastawieni do oczekujących ich wyzwań zawodowych. Przed spotkaniem technicy chłodnictwa i klimatyzacji i mechanizacji rolnictwa i agrotroniki otrzymali stroje robocze zamówione specjalnie na potrzeby staży. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali promocyjne koszulki, które na pewno zobaczymy podczas relacji młodzieży z wyjazdu.