9 maja br. w Warszawie odbyła się gra miejska „Wkręć się w obywatelstwo”. Gra została zorganizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży (ETM). Organizatorem przedsięwzięcia była Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) z siedzibą w Warszawie.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż drużyna naszej szkoły w składzie: Patryk Roszkowski, Michał Wnorowski i Piotr Kalinowski (wszyscy z klasy II BF) zajęła I miejsce, wśród 18 rywalizujących zespołów. Opiekunem drużyny był pan Karol Głębocki.

Wygrać nie było łatwo, bo zadania wymagały wiele sprytu, kondycji, a przede wszystkim kreatywności. Fabuła gry opierała się na aktywności obywatelskiej. Każda drużyna miała do odnalezienia dziesięć punktów w stolicy. Liczył się czas wykonania zadań i liczba zdobytych punktów.

Uczniowie wzięli także udział w debacie: DEMOKRACJA I JA oraz koncercie: Wojtek Mazolewski Quintet.

Pobyt w Warszawie był także okazją do poznania najważniejszych zabytków warszawskiej starówki.