W dniach 06.05.2019r. – 24.05.2019r. Ośmiu uczniów naszej szkoły wzięło udział w stażu zawodowym w Wilnie na Litwie. Było to możliwe w ramach programu – Erasmus+ - zmienia życie. Otwiera umysły – „Mechanix2”. Czterech uczniów klasy 2 BF – Dąbrowski Damian, Leśniewski Jan, Zduńczyk Patryk i Dmochowski Michał – pracowało w firmie „UAB IZOPAGA”. Przedsiębiorstwo to zajmuje się kompleksowo obszarem chłodnictwa i klimatyzacji. Czterech uczniów klasy 2 E – Bieńkowski Michał, Mocarski Bartosz, Zaleski Bartosz i Kraszewski Jakub – pracowali w firmie „UAB Litechnija”. Firma specjalizuje się w naprawie i regeneracji małych ciągników rolniczych.

Odbyty staż zawodowy przez uczniów za granicą umożliwi praktyczne doskonalenie kwalifikacji w zawodzie technik chłodnictwa i klimatyzacji i technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, co przyczyni się do zwiększenia szans i konkurencyjności absolwentów szkoły na krajowym i europejskim rynku pracy. Jako cele nadrzędne projekt stawia sobie wyjście naprzeciw zapotrzebowaniu na stworzenie większych możliwości zatrudnienia, rozwój ducha przedsiębiorczości wśród uczniów, ukierunkowanie uczniów na dalszy rozwój, planowanie ścieżki kariery zawodowej i podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Zorganizowane staże umożliwią młodzieży porównanie standardów w branży chłodnictwa i klimatyzacji oraz mechaniki rolnictwa i agrotroniki ze standardami polskimi, szczególnie w zakresie wykorzystanie nowych technologii. Uzyskany certyfikat Europass Mobility nada europejski charakter procesowi kształcenia w naszej szkole i przyczyni się do wzmocnienia pozycji absolwentów na rynku pracy w kształconych branżach.

W dwa weekendy młodzież miała możliwość wyjazdu do Rygi oraz do Druskiennik. Trzy tygodnie minęło szybko. Zadowoleni uczniowie z bagażem ciekawych doświadczeń wrócili do Polski. Zdobyte umiejętności w przyszłości przysłużą się do zdobycia wymarzonej pracy.

Opiekun - Robert Przychodzeń

Przejdź do galerii

cookies

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!