Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego uczestniczyli w pięciodniowym szkoleniu zorganizowanym w ramach programu AlterDrive w Akademie Remesel Praha. Podczas pobytu w dn. 10 – 15 czerwca 2019r. uczniowie mieli możliwość pracować na platformie VR AlterDrive, która powstała dzięki współpracy międzynarodowej. Uczestnicy projektu mieli możliwość zapoznać się zasadami działania samochodów o napędach alternatywnych. Ponadto przy użyciu tej samej technologii uczniowie mogli przećwiczyć technikę jazdy samochodem osobowym na symulatorze jazdy oraz zapoznać się technikami spawania przy wykorzystaniu techniki trójwymiarowej. W trakcie szkolenia młodzież Centrum mogła przetestować jazdę mini samochodem z napędem wodorowym. Oprócz szkoleń ważnym punktem była wizyta w fabryce Skody, gdzie uczniowie mogli obserwować proces tłoczenia i spawania karoserii różnych modeli Skody. Kolejnym ciekawym miejscem było muzeum znajdujące się przy fabryce. Eksponatami w muzeum były wszystkie modele samochodów, motocykli i rowerów produkowanych przez Skodę na przestrzeni lat.

W wtorek 11.06.2019r.uczestnicy projektu zwiedzili firmę DevCom Company specjalizującą się w produkcji sprzętu do diagnozowania elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych. Młodzież wraz z opiekunami mogła zapoznać się z diagnozowaniem samochodu o napędzie elektrycznym w firmie Auto Jarov.

W czasie tego pobytu nie zbrakło czasu na podziwianie architektury Pragi, poznawanie jej historii i kultury. Cały tydzień wypełniony był ciekawymi zajęciami i atrakcjami.