Grupa uczniów naszej szkoły na zajęciach dodatkowych z przedsiębiorczości ,,Teraz ja” realizowanych w ramach projektu „ CKZ - Ciekawe Kształcenie Zawodowe ” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa III Kompetencje i kwalifikacje Działanie 3.3, uczestniczyła w zaplanowanym specjalnie dla nich spotkaniu w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wysokiem Mazowieckiem.

Celem spotkania było zapoznanie młodzieży z zakresem wsparcia oferowanego przez PUP dla osób młodych, jak również przybliżenie najefektywniej rozwijających się branż, mając na uwadze specyfikę obecnego rynku pracy.

Doradca zawodowy, zaprezentowała młodzieży zakres usług świadczonych przez tutejszy Urząd na rzecz osób młodych oraz specyfikę lokalnego rynku pracy. Ponadto, młodzież miała okazję poznać nowe trendy w zawodach, jak również inspirujące i ciekawe pomysły na pracę. Uczniowie zapoznając się z działalnością Urzędu, mieli okazję wcielić się w Klienta urzędu i spotkać się z pośrednikiem pracy czy doradcą zawodowym. Poznali również zasady poruszania się po placówce.

Każdy uczeń otrzymał pakiet materiałów promocyjnych PUP, jak również materiały dotyczące aktywnego poszukiwania zatrudnienia, wzory życiorysów i listów motywacyjnych.
To było bardzo owocne spotkanie, a zdobyta wiedza na pewno zaowocuje właściwymi wyborami.

Serdecznie dziękujemy za miłą wizytę i ciekawe doświadczenia.

Beata Roszkowska-Kopańska