W dniu 2 września 2019 r. o godz. 900 w Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem rozpoczął się nowy rok szkolny 2019/2020. Pierwszy dzwonek uświadomił wszystkim, że zakończyły się wakacje i pora wrócić do szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu. Pan dyrektor Józef Sokolik powitał przybyłych gości, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, młodzież, rodziców oraz wszystkich zgromadzonych w szkolnej sali gimnastycznej. W swoim przemówieniu życzył uczniom wielu sukcesów w nauce oraz realizacji swoich planów. Szczególnie ciepło zwrócił się do uczniów klas pierwszych, zapewniając ich o życzliwości i wszechstronnej pomocy nauczycieli i wychowawców. Przypomniał również tragiczne wydarzenia z września 1939 r. w 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Społeczność szkolna uczciła pamięć poległych minutą ciszy. Głos zabrali również zaproszeni goście: wiceprzewodniczący sejmiku województwa podlaskiego – Pan Łukasz Siekierko oraz ks. kan. Edward Łapiński – proboszcz parafii p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła.

Następnie uczniowie klas trzecich zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym podkreślili najważniejsze wartości w życiu człowieka tj. dobro, pasja, idea, sukces, mądrość. To one motywują naszych uczniów do nauki, do przyswajania wiedzy i umiejętności, do osiągania coraz lepszych rezultatów.

Rozpoczynamy kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy. Jest to też czas kolejnych doświadczeń, umożliwiający pogłębianie zainteresowań i odkrywanie nowych pasji. Po zakończeniu części oficjalnej, uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Anna Pruszyńska
Beata Wyszyńska - Tomkiel