9 września 2019 roku wyruszyliśmy na organizowane przez czasopismo edukacyjne „Perspektywy” spotkanie maturzystów z reprezentantami wyższych uczelni z kraju i regionu oraz z przedstawicielami OKE Łomża. Tegoroczna edycja Białostockiego Salonu Maturzystów odbyła się na Uniwersytecie- wydziale matematyki, fizyki i chemii. W edukacyjnej kampanii informacyjnej wzięli udział uczniowie biorący udział w zajęciach z indywidualnego doradztwa edukacyjno zawodowego realizowanych w ramach projektu „ CKZ- ciekawe kształcenie zawodowe uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego”.

Stoiska przygotowane przez wyższe uczelnie przyciągały wzrok przyszłych maturzystów swoją różnorodnością. Dla większości uczestników wyjazdu wizyta na salonie, to zarazem pierwszy bezpośredni kontakt z uczelniami. Mogli tam nie tylko uzyskać informacje na temat interesujących ich kierunków, ale także porozmawiać z przedstawicielami szkół wyższych, dowiedzieć się wszystkiego o rekrutacji, warunkach studiowania, perspektywach zatrudnienia.

W programie przewidziane było nie tylko zwiedzanie stoisk, ale także wykłady i porady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej . Uczniowie, w jednym miejscu, otrzymali komplet informacji, które pozwolą im odpowiednio wcześnie zaplanować egzamin maturalny i wybrać właściwe przedmioty dodatkowe.