Tradycyjnie w dniach 27-29 września 2019 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego odbyły się VI Dni Skupienia dla Nauczycieli i Wychowawców. Podobnie jak w roku ubiegłym poprowadził je O. Rafał Huzarski. Tegoroczne rekolekcje przebiegały pod hasłem: „ Wdzięczność wyrazem siły”

Dni Skupienia rozpoczęły się w piątek koncelebrowaną Mszą Świętą, która została odprawiona w kościele pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela. Po Mszy Świętej O. Rafał Huzarski wprowadził zebranych w program rekolekcji konferencją biblijną pod tytułem : „Chwała wdzięcznością biblijną”. Drugi dzień rekolekcji odbywał się w Centrum Kształcenia Zawodowego. Rekolekcjonista zaproponował uczestnikom ćwiczenia medytacyjne, które przebiegały w czterech etapach:

Medytacja pierwsza- „ Dobro, którego doświadczyłem”

Medytacja druga- „ Wdzięczność a doświadczenie cierpienia”

Medytacja trzecia- „ Energia wdzięczności”

Medytacja czwarta-„ Dzielić się wdzięcznością”

Następnie wszyscy udali się na smaczny posiłek przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani J. Śledziewskiej i Pani S. Pietrzak. Rekolekcje zakończyły się w niedzielę Uroczystą Mszą Świętą i podsumowaniem w sali parafialnej. Dni te były czasem wyciszenia i głębokich refleksji duchowych..

Zapraszamy w przyszłym roku na kolejną edycję.