Uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem w dniu 25.10.2019r wzięli udział w akcji honorowego oddawania krwi. Dziewięciu uczniów naszej szkoły włączyło się do akcji, gdzie każdy oddał 450 ml krwi, co stanowi jedynie 8-9% ogólnej objętości krwi krążącej dorosłego człowieka.

ŁĄCZNIE ODDALIŚMY 4,05  LITRA KRWI PEŁNEJ.
DZIĘKUJEMY BARDZO ZA PIĘKNY GEST I ZAPRASZAMY CHĘTNYCH    DO UDZIAŁU W NASTĘPNYCH AKCJACH HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI.

Krew można też oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  w Białymstoku ul. M. Skłodowskiej - Curie 23
tel. 857447002; 857456301 ,

Zapraszamy na:http://www.rckik.bialystok.pl

Krwiodawstwo

KRWIODAWSTWO NIE UZALEŻNIA!!!

*Krew jest niezbędna dla dzieci i dorosłych walczących z rakiem, dla pacjentów oczekujących na zabieg chirurgiczny, ofiar wypadków.
   *Oddajesz 450 ml krwi, co stanowi jedynie 8-9% ogólnej objętości krwi krążącej dorosłego człowieka, a Twój organizm odtworzy utraconą ilość krwi bardzo szybko.
   *Samo oddanie krwi to zaledwie kilka minut a Twoja krew uratuje niejedno ludzkie życie!
Krew możesz oddać ponownie już za 56 dni.

Opracował koordynator:

Mariusz Piszczatowski