sowa

„Lekcja o Funduszach Europejskich”

Dwie klasy z naszej szkoły klasa IIAE i IIIBF zostały zakwalifikowana do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”, której organizatorem jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju..

W ramach tej akcji odbyły się wyjątkowe zajęcia, podczas których uczniowie wcielili się w rolę młodych przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w świecie biznesu. Podstawowym materiałem dydaktycznym, który im to umożliwił, była gra planszowa „Czas na Start-up!”. Każdy jej uczestnik rozwinął swój własny start-up, aby stał się najlepszy na rynku. Oprócz gry uczniowie zapoznali się z filmem animowanym, nauczyli się tworzyć uproszczony model biznesowy oraz wypełniać wniosek do Platform startowych dla nowych pomysłów.

Dodatkowo, dzięki udziałowi w akcji nasi uczniowie wezmą udział w dwuetapowych rozgrywkach gry planszowej „Czas na Start-up!. Trzy najlepsze drużyny z każdego z pięciu województw Polski Wschodniej otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nagrodzone zostaną również szkoły, które reprezentowały zwycięskie drużyny. Pozostali uczestnicy rozgrywek otrzymają upominki.

Jesteśmy przekonani, że udział w akcji pozwoli w naszych uczniach wzbudzić prawdziwego ducha przedsiębiorczości, a także stanie się wstępem do dalszej nauki, która w przyszłości zaowocuje wielkim sukcesem rynkowym.

Rozgrywki pierwszego etapu odbędą się 12 listopada, trzymamy kciuki za nasze najlepsze zespoły.

Beata Roszkowska-Kopańska

Przejdź do galerii

cookies

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!