EUROPEJSKI TYDZIEŃ UMIEJETNOŚCI ZAWODOWYCH

 
               Centrum Kształcenia Zawodowego po raz drugi aktywnie uczestniczyło w ogłoszonym przez Komisję Europejską - Europejskim tygodniu umiejętności zawodowych. Konferencja odbyła się w Warszawie pod hasłem „Kompetencje przyszłości – odkryj swój talent” oraz została zorganizowana przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Celem wydarzenia było podniesienie atrakcyjności i wizerunku kształcenia zawodowego w Europie.

18 października 2019 r grupa uczniów kształcących się w zawodzie technik mechatronik reprezentowała naszą szkołę w konferencji. Byliśmy jedną z sześciu szkół z całego kraju, która mogła zaprezentować swoje umiejętności zawodowe i opowiedzieć o tym jak zdobywa się pierwsze doświadczenie zawodowe. Młodzi mechatronicy prezentowali swoje umiejętności na stanowisku budując układy mechatroniczne z przywiezionych elementów elektrycznych i pneumatycznych. Na stoisku prezentowane były technologie wirtualnej rzeczywistości(VR), układ elektropneumatyczny wykonany przez naszych uczniów uczestniczących w konferencji, roboty typu line follower, bluetooth car, układy elektroniczne arduino, zdalnie sterowane drony oraz sterowniki swobodnie programowalne plc.

Wydarzenia to było znakomitą okazją do promocji szkoły oraz edukacji zawodowej . Jesteśmy dumni z zaproszenia do udziału w konferencji, ale także z tego jak zaprezentowali się przedstawiciele naszej szkoły. 

 

Przejdź do galerii

cookies

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!