„XXVIII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA”- etap szkolny

jab

Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK jest przedsięwzięciem wieloetapowym i obejmuje następujące szczeble: szkolny, czyli podstawowy, rejonowy, wojewódzki (inaczej okręgowy) i krajowy, czyli centralny.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego kraju, a udział w konkursie ma formułę otwartą.

Na każdym z etapów odbywa się test z zakresu wiedzy dotyczącej promocji zdrowia, który obejmuje zagadnienia pierwszej pomocy, ekologii, promocji zdrowego stylu życia i historii stowarzyszenia. Ponadto na etapie centralnym każdy uczestnik przedstawia przed komisją jedną akcję prozdrowotną, którą przeprowadził w społeczności lokalnej, wraz z całą jego dokumentacją oraz przechodzi test praktycznego udzielania pierwszej pomocy.

Etap szkolny zorganizowano 26.11.2018r., gdzie udział wzięło, aż 60 uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego przy czym do kolejnego etapu rejonowego mogła dostać się tylko trójka najlepszych.

Klasyfikacja końcowa :

1 miejsce Grzegorz Krajewski z klasy IV BF

2 miejsce Julia Stańczuk III BF

3 miejsce Paweł Stypułkowski II AE

Nauczycielami którzy dbali o prawidłowy przebieg olimpiady byli: Mariusz Piszczatowski, Krzysztof Gaweł, Tomasz Rogowski, Karol Głębocki. Gratulujemy uczniom oraz życzymy powodzenia w dalszym etapie olimpiady.

Zapraszamy do galerii: