logo.jpg

Zajęcia pozalekcyjne z przedsiębiorczości w firmie GAMA Group Szepietowscy sp.j.

Kolejne zajęcia z przedsiębiorczości ,,Teraz Ja” zakładały spotkania z pracodawcami i biznesmenami lokalnymi. Realizację tego zadania rozpoczęliśmy od firmy "GAMA Group Szepietowscy sp.j. w Wysokiem Mazowieckiem. W firmie spotkanie przeprowadził Pan Marcin Szepietowski. Uczniowie dowiedzieli się wiele o firmie oraz zakładaniu własnej działalności, ryzyku jakie niesie ze sobą posiadanie firmy i sposobach na osiągnięcie sukcesu. Mogli też posłuchać osobistych refleksji Pana Marcina Szepietowskiego, dotyczących poszukiwania swojej drogi życiowej oraz o tym jak wykorzystać swoje talenty w planowaniu kariery zawodowej. Jego największą zaletą była autentyczność – gdy uczeń usłyszy historię firmy, którą dzięki pracy i zaangażowaniu zbudowano od zera, przekonuje się, że to nie fikcja, że również jemu może się to kiedyś udać.

Firmy GAMA Group to producent wysokiej klasy maszyn rolniczych EUROMILK  i w pełni zautomatyzowanych urządzeń do żywienia zwierząt. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom zapewnia kompleksowe wyposażenia budynków inwentarskich EM Comfort, jednocześnie dbając o idealną jakość proponowanego produktu.

To było naprawdę ciekawe spotkanie. Myślę, że przedsiębiorca w bardzo przystępny sposób dotarł do uczniów, co może stanowić dla młodzieży nieocenione źródło inspiracji i motywacji. Oczywiście nie każdy ma predyspozycje do zostania biznesmenem. Kontakt ze światem biznesu uczy jednak nie tylko tego, jak poprowadzić przedsiębiorstwo do sukcesu, lecz także życiowej zaradności – m.in. sztuki dokonywania wyborów, kultury pracy czy racjonalnego, pragmatycznego myślenia. Firmę tworzą ludzie, ich osobowości, charaktery, historie życiowe, doświadczenia, często bardzo trudne, a także nastawienie do świata i tego co pragniemy osiągnąć.

Serdecznie dziękujemy właścicielom firmy, za wizytę i bardzo miłe przyjęcie,  Panu Marcinowi Szepietowskiemu za ciekawe spotkanie, które na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów. Dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Beata Roszkowska-Kopańska