Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Nasza szkoła w ramach Szkolnego Koła Caritas również po raz kolejny wzięła udział w akcji. Uczniowie i nauczyciele bardzo chętnie przyłączyli się do pomocy w tworzeniu paczki. Na terenie szkoły została przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla Pani Agnieszki, samotnie wychowującej dwójkę dzieci. Za zebraną kwotę 2630 złotych udało się zakupić żywność, środki czystości, pościel, ręczniki, pralkę automatyczną, mikser, koc, kołdrę, poduszkę i upominki dla rodziny. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i darczyńców na 2 tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia rodzina otrzymuje paczkę odpowiadającą jej indywidualnym potrzebom, a często również i marzeniom. Taka pomoc podkreśla godność obdarowanych, oprócz rzeczy materialnych rodzina dostaje sygnał, że nie jest sama. Głównym koordynatorem była Pani Dorota Wróblewska. Szkolne Koło Caritas dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do projektu Szlachetna Paczka. To dzięki Wam dla jednej z rodzin będą to pełne nadziei święta.

DZIĘKUJEMY!!