logo

Wizyta w Urzędzie Gminy Wysokie Mazowieckie oraz w siedzibie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania ,,Brama na Podlasie

Za nami kolejna porcja spotkań w ramach zajęć dodatkowych z przedsiębiorczości ,,Teraz Ja”, tym razem spotkanie odbyło się w Urzędzie Gminy Wysokie Mazowieckie. Wizytę rozpoczęliśmy od najważniejszego gabinetu, uczniów serdecznie przywitał Wójt Gminy pan Krzysztof Krajewski. Pan Wójt opowiedział uczniom jak funkcjonuje gmina, jaki ma zasięg terytorialny, oraz jakie zadania realizuje. Następnie zaprosił nas do sali konferencyjnej, przy której siedzibę ma Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania ,,Brama na Podlasie”, tam Prezes Zarządu Stowarzyszenia LGD pani Katarzyna Śniecińska opowiedziała uczniom zasady funkcjonowania stowarzyszenia oraz przedstawiła możliwości korzystania z dofinansowania na różne cele. Po spotkaniu Pani Prezes podarowała uczniom pięknie wydaną książkę o działaniach Stowarzyszenia – ,,Brama na Podlasie w obiektywie aparatu fotograficznego”. Po wizycie w siedzibie stowarzyszenie odwiedziliśmy dział ewidencji działalności gospodarczej, gdzie Pan Ireneusz Brzozowski opowiedział uczniom o dokumentacji  i formalnościom związanym z zakładaniem i prowadzeniem firmy.

Spotkanie miało na celu podniesienie i doskonalenie umiejętności zawodowych uczniów oraz przybliżenie młodzieży wiedzy dotyczącej możliwości świadczenia pracy na różnych stanowiskach, w różnych instytucjach i znaczenia znajomości przepisów prawa w związku z prowadzeniem  własnej firmy. Młodzież miała okazję dowiedzieć się więcej o przedsiębiorczości w Gminie, rodzajach podejmowanych działalności gospodarczych oraz możliwościach dotacji dla młodych przedsiębiorców.

Wizyta była bardzo udana,  poza dużą dawką ciekawych informacji uczniowie otrzymali również upominki od Pana Wójta, a miła atmosfera spotkania służyła poznawaniu nowej wiedzy.

Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Krzysztofowi Krajewskiemu, Pani Prezes Zarządu Stowarzyszenia LGD Katarzynie Śniecińskiej i Panu Ireneuszowi Brzozowskiemu za ciekawe wykłady oraz miłe przyjęcie.

Beata Roszkowska-Kopańska