Zajęcia wyrównawcze z zakresu diagnostyki i mechaniki pojazdów samochodowych

W ramach realizacji projektu "CKZ - Ciekawe Kształcenie Zawodowe" uczniowie kontynuowali zajęcia wyrównawcze z zakresu diagnostyki i mechaniki pojazdów samochodowych.

Podczas zajęć przeprowadzono diagnozowanie układu chłodzenia oraz poddano ocenie stan techniczny układu smarowania silnika pojazdu. Celem tych zajęć było sprawdzenie kompletności i szczelności układu chłodzenia zamontowanego w pojeździe samochodowym oraz pomiar temperatury zamarzania płynu znajdującego się w układzie chłodzenia. Uczniowie badali także działanie termostatu i określali poprawność działania wentylatora chłodnicy. Ocenie poddano układ smarowania silnika poprzez pomiar ciśnienia smarowania przy użyciu manometru warsztatowego uwzględniając pracę silnika na biegu jałowym i przy obrotach eksploatacyjnych. Mając na względzie bezpieczeństwo podczas poruszania się pojazdem uczniowie dokonywali również oceny stanu technicznego układu kierowniczego w samochodzie. Diagnozowano również luzy w elementach zawieszenia i układu kierowniczego takich jak: drążki kierownicze, sworznie wahaczy i innych związanych z badanym układem. Podczas zajęć wykorzystywali również urządzenie takie jak miernik poziomu dźwięku w celu zbadania szczelności układu wydechowego badanego pojazdu. Pomiar dokonywany był zgodnie z procedurami obowiązującymi podczas dokonywania tej czynności. Otrzymane wyniki weryfikowali z normami które określają dopuszczalny poziom hałasu w zależności od rodzaju pojazdu. Wszyscy uczniowie brali czynny udział w zajęciach. Z zainteresowaniem i zadowoleniem wykonywali zadane ćwiczenia diagnostyczne.

1 (Kopiowanie).jpg                          2 (Kopiowanie).jpg

3 (Kopiowanie).jpg                           4 (Kopiowanie).jpg