Przyłbice z drukarki 3D

Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem

Walka z koronawirusem toczy się na każdym polu. Nauczyciele i uczniowie pracują zdalnie, poszukują skutecznych metod sprawnego przekazywania i pozyskiwania wiedzy, ale nie zapominają o potrzebujących. Mimo, że Pandemia ogranicza nas w codziennych działaniach każdy kto może, pomaga jak potrafi.

Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem nie stało bezczynnie w czasie epidemii i w okresie przymusowej przerwy w nauce, produkowało sprzęt, który mógłby służyć osobom i branżom najbardziej narażonym na kontakt z wirusem. Wspólne zaangażowanie wystarczyło, by pomysł przeistoczyć w konkretne działanie. Nauczyciele wykorzystując swoje umiejętności, wiedzę technologiczną, oraz oprogramowanie drukarki 3D uruchomili produkcję  przyłbic  na twarz, które chronią personel medyczny przed potencjalnym zakażeniem COVID 19.  Pierwsze egzemplarze trafiły już do lokalnych instytucji  Stacji Sanitarko Epidemiologicznej i Szpitala Ogólnego.

Przyłbica powstaje ze specjalnego tworzywa sztucznego do drukarek 3D. Do opaski można mocować plastikową, wymienną osłonę na twarz. Drukarka 3D została zakupiona w 2019 roku w ramach projektu pn. „Ciekawe Kształcenie Zawodowe w Wysokiem Mazowieckiem” stanowi jeden z elementów wyposażenia pracowni szkoły.

Drukowanie przyłbic to odpowiedź na apele szpitali o pomoc w pozyskaniu niezbędnego wyposażenia ochronnego. Trudne sytuacje są bowiem sprawdzianem solidarności. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w tej szlachetnej inicjatywie i dołożyć swoją cegiełkę do działań walki z pandemią .

IMG_20200605_101328 (Kopiowanie).jpg   IMG_20200605_102233 (Kopiowanie).jpg

podziekowania za przyłbice page 0001 Kopiowanie