MATURY! MATURY!

Egzamin dojrzałości to dla wielu młodych ludzi jeden z najważniejszych egzaminów u progu ich dorosłego życia. Nic dziwnego, że towarzyszy mu wiele różnorodnych, czasem sprzecznych uczuć: podekscytowanie, euforia, ale także stres i niepewność. To zupełnie zrozumiałe, zwłaszcza w bieżącym roku szkolnym, w związku z trudną sytuacją, z którą wszyscy mierzymy się po raz pierwszy z życiu.

Matury w bieżącym roku szkolnym 2019/2020 rozpoczęły się w Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem, tak jak we wszystkich szkołach w Polsce, z miesięcznym opóźnieniem – 8 czerwca. Kasztany przekwitły zanim jeszcze uczniowie zdążyli przystąpić do egzaminu. Jednak ma to swoje niekwestionowane plusy, a przecież łatwiej patrzeć w przyszłość z pozytywnym nastawieniem. Nasi uczniowie klas czwartych technikum od połowy marca, aż do końca kwietnia, kiedy zakończyli edukację w szkole i odebrali świadectwa, uczyli się zdalnie. W maju mieli możliwość uczestnictwa w dalszych zajęciach zdalnych z przedmiotów maturalnych oraz z konsultacji, które były zorganizowane w szkole przez wszystkich nauczycieli przedmiotów maturalnych.

Mamy nadzieję, że nasza wspólna praca oraz ten wydłużony czas oczekiwania na termin egzaminu maturalnego przyniosą naszym uczniom same korzyści. Liczymy, że ten okres został przez nich wykorzystany w pełni na powtórzenie i uzupełnienie materiału, ale też rozszerzenie i uporządkowanie wiedzy. Matura to poważny krok, to podróż w dorosłość, obranie ścieżki zawodowej i dalszy rozwój we właściwym kierunku.

Dzisiaj mocno trzymamy kciuki za naszych maturzystów i wierzymy, że osiągną cele, jakie sobie założyli wkraczając w progi naszej szkoły!

pexels photo 1178684

cookies

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!