zd.jpg

Tegoroczna edycja Salonu Maturzystów była wyjątkowa, bo wszystkie spotkania odbyły się online. Kampania informacyjna była jednym z punków programu zajęć z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego. Dnia 28 września 2020 roku w edukacyjnej kampanii informacyjnej wzięło udział 24 uczniów w ramach projektu „ CKZ- Ciekawe Kształcenie Zawodowe uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa III Kompetencje i kwalifikacje Działanie 3.3 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Salon Maturzystów, organizowany był przez Fundację Perspektywy we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Kuratoriami Oświaty, Okręgową Komisją Egzaminacyjną i uczelniami z całej Polski.

Dla większości uczestników spotkanie, to pierwszy kontakt z przedstawicielami uczelni. Uczniowie uzyskali informacje na temat interesujących ich kierunków i porozmawiali on-line z przedstawicielami szkół wyższych, dowiedzieć się wszystkiego o rekrutacji, warunkach studiowania, perspektywach zatrudnienia. Uczniowie, w jednym miejscu, otrzymali komplet informacji, które pozwolą im odpowiednio wcześnie zaplanować egzamin maturalny i wybrać właściwe przedmioty dodatkowe.